Apokalipsa SC

Kremacje

Kremacja jest jedną z form pochówku, która zyskuje coraz większe zainteresowanie. Chcemy Państwu przybliżyć w  jaki sposób przebiega kremacja i czym się różni od tradycyjnych procedur pogrzebowych.

Formalności i ubiór zmarłego.

Zwykle wymagane jest kilka dokumentów, aby ciało zmarłego można było poddać kremacji. Wszystkie dokumenty przygotujemy oraz pomagamy wypełnić w Naszym biurze, tak aby mogli Państwo złożyć jedynie podpisy  ( oczywiście mając na uwadze komfort staramy się maksymalnie odciążyć Państwa z załatwienia wszelkich formalności).
Ciało przygotowuje się tak jak do tradycyjnego pogrzebu lub zastępuje ubranie np. całunem.


Trumna kremacyjna. 

Spalanie odbywa się w trumnie kremacyjnej, która musi być ekologiczna, bez warstw lakieru oraz metalowych czy plastikowych ozdób (np. tekturowa, wiklinowa, drewniana). Nie wolno również wkładać nic do środka ze względu możliwość wybuchu lub nieprzyjemnego zapachu w przypadku materiałów z tworzyw sztucznych.


Przebieg spalania.

Proces spalania polega na bezdymnym i bezzapachowym spopieleniu ciała. Czas trwania kremacji to około 2-3 godziny. Odbywa się ona pod wpływem intensywnego spalania, w temperaturze 800-1200 stopni, a po zakończeniu cyklu prochy wsypywane są do urny i wydawane ze stosownym dokumentem – świadectwem kremacji.


Pogrzeb skremowanych szczątków.

Po kremacji zwykle odbywa się tradycyjny pochówek, podczas którego urna z prochami zostaje złożona do grobu lub w kolumbarium. Oczywiście czuwamy nad sprawną organizacją i należną powagą ceremonii pogrzebowej.

W Polsce obecnie nie dopuszczalne jest rozsypywanie prochów osoby zmarłej, czy to na cmentarzach, czy poza nimi, oraz przechowywanie urny z prochami w innym miejscu niż na cmentarzu.

Scroll to Top