Apokalipsa SC

APOKALIPSA

Poradnik pogrzebowy

Wezwać lekarza, by stwierdził zgon i wypisał tzw. kartę zgonu (karta zgonu jest potrzebna później do wystawienia aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego). Po wystawieniu karty zgonu wystarczy zadzwonić do naszego zakładu (22) 774 15 88 lub 602-323-822 by zgodnie z wymogami prawno- sanitarnymi przewieźć ciało osoby zmarłej do naszej chłodni.
 
W miarę możliwości tego samego, względnie następnego dnia, należy przyjść do naszego zakładu wraz z dokumentami, których wykaz zamieszczamy niżej i omówić wszelkie kwestie związane z ceremonią pogrzebową oraz jej przebiegiem. Służymy Państwu wszelką radą oraz pomocą
  • Lekarz opiekujący się zmarłym, wystawia kartę informacyjną lub kartę zgonu.
  • Od chwili otrzymania karty zgonu większość dalszych czynności związanych z pochówkiem należy zlecić zakładowi pogrzebowemu. tel. 22 774 15 88
  • W pierwszej kolejności należy zadbać o odbiór ciała z prosektoriumm przez zakład pogrzebowy który wybraliście Państwo do pełnej obsługi uroczystości pogrzebowej po podpisaniu odpowiedniego upoważnienia.
  • Najbliżsi zmarłego mają pełne prawo wyboru zakładu pogrzebowego, którego oferta najbardziej im odpowiada, niezależnie od miejsca zgonu zmarłej osoby.
  • Urząd Stanu Cywilnego , właściwy ze względna miejsce zgonu, na podstawie dowodu osobistego zmarłego, Państwa dowodu osobistego i karty zgonu, wyda akt zgonu (na podstawie upoważnienia może to zrobić zakład pogrzebowy)
  • Posiadając kartę zgonu i akt zgonu, można przystąpić do załatwienia formalności na cmentarzu, a także udać się do kancelarii parafialnej i ustalić datę i godzinę pogrzebu. Jeżeli korzystacie Państwo z usług naszego Zakładu Pogrzebowego zapraszamy do nas, pomożemy w załatwieniu wszelkich formalności.

Załatwiamy wszelkie formalności, zarówno w Urzędzie Stanu Cywilnego, jak i związane ze zwrotem zasiłku pogrzebowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wystarczy zaledwie jedna wizyta w naszym zakładzie. Należy wówczas dostarczyć do nas wymagane do załatwienia formalności dokumenty, które wskazujemy poniżej.

– karta zgonu wypisana przez lekarza,
– dowód osobisty osoby zmarłej,
– dowód osobisty współmałżonka,
– ostatni odcinek emerytury lub renty (jeżeli zmarły był emerytem lub rencistą)

Organizujemy pogrzeby we wszystkich obrządkach religijnych. Oferujemy akcesoria funeralne odpowiednie dla wszystkich wyznań. Posiadamy szeroką wiedzę na ten temat i jesteśmy gotowi służyć radą i pomocą, tak by zapewnić właściwy wyraz ceremonii pogrzebowej. Kwestię wyboru osoby duchownej, która zapewni oprawę religijną uroczystości, pozostawiamy uznaniu bliskich organizujących pogrzeb. 
Tak. Świecki pogrzeb zazwyczaj niewiele różni się od pogrzebu religijnego. Podstawową różnicą jest brak osoby duchownej podczas ceremonii pogrzebowej. Zapewniamy wówczas udział osoby świeckiej, która poprowadzi całą uroczystość. Inny jest także dobór akcesoriów funeralnych – przede wszystkim takich, które nie są zdobione symbolami religijnymi (np. postumenty zamiast krzyży). Jeśli macie państwo jakiekolwiek pytania, proszę pytać – doradzimy w każdej kwestii związanej z przebiegiem pogrzebu. 
Tak. Organizujemy również pogrzeby, w których bliscy, bądź sam zmarły za życia zażyczył sobie, by jego zwłoki zostały spopielone. Kremację przeprowadza się w najbliższym krematorium. Popioły wracają stamtąd w urnie, którą należy wcześniej zamówić. Urnę można zamówić bezpośrednio w naszym zakładzie.
Oczywiście, mając na uwadze wygodę rodziny, oddajemy do dyspozycji Państwu naszą kaplicę, w której rodzina i przyjaciele mogą w ciszy i skupieniu, w komfortowych warunkach modlić się i pożegnać ukochaną osobę. Kaplica umożliwia jednoczesne czuwanie przy zmarłym nawet kilkudziesięciu osobom. Czas pożegnania może być czasem ciszy i skupienia bez zakłócania tych chwil przez osoby postronne. Nagłośnienie kaplicy pozwala wzbogacić ten czas ulubioną muzyką Zmarłego, bądź wygłosić mową pożegnalną.
Tak, posiadamy własna kwiaciarnie z wieloletnim doświadczeniem. Oferujemy Państwu pełen wachlarz wyboru kwiatów. Robimy wieńce i wiązanki w różnych kształtach i rozmiarach.